XX Dni Papieskie w których udział wzięło ponad 1000 osób, odbyły się pod szczególnym patronatem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i nawiązywały do 100 rocznicy objawień Fatimskich, które mówią, że nasze życie jest w ręku Pana Boga. Oficjalne zakończenie odbyło się 27 maja o godz. 16 w auli seminarium oo. Bernardynów koncertem laureatów. Wszyscy którzy byli obecni w trakcie koncertu mogli przekonać się jak wysoki poziom był uczestników XX już Dni Papieskich i jak wiele talentów zaprezentowało swoje umiejętności.

Podczas Gali Laureatów zaprezentowali się najlepsi i nagrodzeni w Konkursie Pieśni i Poezji Religijnej, od najmłodszych przedszkolaków aż po młodzież ze szkół średnich, nagrodzono też młodych wstępujących w konkurencjach sportowych i konkursie wiedzy.

Czytaj więcej: Zakończenie Dni Papieskich 2017

Doświadczenie wyjątkowej bliskości Matki Bożej w życiu Karola Wojtyły znalazło swoje odbicie w postawie pełnego zawierzenia i otaczaniu Jej szczególnym nabożeństwem, opartym na traktacie Ludwika Grignona de Montfort. Z tej „niebieskiej książeczki” Jan Paweł II wybrał słowa, które stały się zawołaniem jego pontyfikatu. ,,Cały Twój, Maryjo…” to również hasło XX Dni Papieskich i motto 28 literackich prac autorskich w formie wiersza lub prozy.

Czytaj więcej: Przegląd literackich prac autorskich

W 97 rocznice urodzin św. Jana Pawła II o godzinie 20.00 rozpoczęliśmy Drogę Światła. To niezbyt popularne w Polsce nabożeństwo nawiązuje do nabożeństwa Drogi Krzyżowej z tymże rozważa XIV stacji tajemnic zmartwychwstania. Nie trzeba być wierzącym żeby stwierdzić, że Jezus umarł, ponieważ to potwierdzają świadectwa historyczne, wiara dopiero sprawdza się w doświadczeniu Jezusa zmartwychwstałego, że On jest Kimś ważnym i żywym w moim życiu. Dlatego ideą Drogi Światła w ramach Dni Papieskich było przesłanie, że wiara to nie jest tylko i wyłącznie kwestią Kościoła, bo wychodząc na ulice pokazujemy, że chcemy być ludźmi wierzącymi: w naszej codzienności, w pracy, w szkole, w sporcie i nie chcemy tej wiary zachować tylko dla siebie.

Czytaj więcej: Droga Światła ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej

XX Dni Papieskie nabierają tempa. W środę 17 maja 2017r. rozpoczęliśmy przeglądy w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tradycyjnie już jako pierwszy odbył się Przegląd Pieśni Religijnej. Uczestników powitał proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej ksiądz Wiesław Cygan. Po wspólnej modlitwie rozpoczęły się zmagania konkursowe.

Czytaj więcej: Przegląd pieśni religijnej

Uroczysta inauguracja przygotowana przez Parafialny Klub Sportowy św. Józef rozpoczęła się Mszą świętą o godzinie 11. Uczestnicy podczas Eucharystii ubrani w stroje sportowe, pokazali swoją gotowość do podjęcia różnych zmagań by osiągnąć sukces. Jako dary ofiarne zostały złożone: piłka i rakieta do tenisa, które są symbolem aktywności i pracy nad swoimi talentami, a przynoszona statuetka XX Dni Papieskich oznacza nagrodę jaką otrzymujemy za pracę nad sobą. Toteż zostało podkreślone w czasie homilii, że początek sukcesu zaczyna się od zaufania różnym autorytetom.

Czytaj więcej: XX Dni Papieskie oficjalnie rozpoczęte