Na początku drugiego tygodnia XXI Dni Papieskich mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej młodych artystów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich, którzy jak co roku prezentowali swoje talenty w czasie Przeglądu Pieśni Religijnej i Przeglądu Poezji Religijnej Recytowanej. Mimo iż w tym roku nieco mniej osób wzięło udział w zmaganiach na scenie, sala widowiskowa CKSiT przez dwa dni rozbrzmiewała muzyką, pięknym śpiewem i recytacją. Przyznanych zostało wiele nagród i wyróżnień, a każdy uczestnik przeglądów otrzymał pamiątkowy dyplom. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za obecność i wspaniałe występy, a ich opiekunom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach. Liczymy na to, że w przyszłym roku znów się spotkamy, być może w nieco większym gronie.

Wszystkich laureatów zapraszamy w niedzielę na godzinę 15.00 do WSD oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej na uroczystą galę, na której zostaną wręczone nagrody.

Szczegółowe wyniki konkursów w czytaj więcej:

Czytaj więcej: Przeglądy Pieśni Religijnej i Poezji Religijnej Recytowanej

Do turnieju, który odbył się w ramach XXI Dni Papieskich zgłosiły się reprezentacje: strażaków, policjantów, rodziców PKS św. Józef i księży. Niestety nie udało się dotrzeć drużynie urzędników z UG. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Decydowały zdobyte punkty i bilans bramek. Turniej był bardzo wyrównany, nie mniej jednak w tym roku najlepsi okazali się księża. Warto odnotować , że w historii turnieju - księża po raz pierwszy wygrali niniejszy tytuł.

Czytaj więcej: Piłkarska Majówka 2018

Pełna wiary prośba Jana Pawła II, żeby „Duch Święty zmienił oblicze tej ziemi”, a także znaczenie pontyfikatu papieża z Polski stały się źródłem inspiracji dla uczestników Przeglądu Literackich Prac Autorskich w ramach XXI Dni Papieskich. Refleksje autorów znalazły wyraz przede wszystkim w wierszach o zróżnicowanej problematyce i urozmaiconym poziomie artystycznym. Cieszy to, że młode pokolenie poświęca uwagę duchowym dziejom Ojczyzny i dostrzega ich związek z życiem współczesnych Polaków.

Czytaj więcej: Przegląd literackich prac autorskich 2018

Rajd 2018

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a także za trud przygotowania i zgłębiania wiedzy o św. Janie Pawle II. Niech wiedza zdobyta podczas niniejszego konkursu przynosi owoce w waszym życiu. Osoby, które zdobyły miejsca od I do III bardzo prosimy, aby odebrały nagrodę 27.05. 2018 w auli seminarium ojców Bernardynów o godz. 15.00. Pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w przyszłym roku. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Szkoły gimnazjalne:

• I miejsce: Oliwia Światłoń - 60 pkt.
    II miejsce: Anna Kuś - 59 pkt.
    III miejsce: Natalia Tyrpa – 58 pkt. Emilia Surówka – 58 pkt.

Szkoły podstawowe:

• I miejsce: Kinga Gaczorek – 60 pkt.
    II miejsce: Angelika Klimowska – 58 pkt.
    III miejsce: Kamila Kos – 56 pkt. Kamil Twardowski – 56 pkt.

Ks. Leszek Kaczmarczyk

Czytaj więcej: Konkurs Wiedzy 2018

Już po raz trzeci w ramach Dni Papieskich przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Światła ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęliśmy o godz. 20.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II - następnie udaliśmy się ulicami: Jana Pawła II, 11 Listopada, Rzemieślniczą, Konopnickiej, Broniewskiego, Mickiewicza, by dotrzeć pod Kościół św. Józefa około godz. 21.30. Pomimo kiepskiej pogody przybyło kilkadziesiąt osób, by wspólnie śpiewać i rozważać XIV stacji dotyczących tajemnicy zmartwychwstania. Pochodnie i niesione świece zawsze dodają temu nabożeństwu wyjątkowy charakter, a także możliwość przeżycia czegoś nowego. Jako, że niniejsze nabożeństwo nie jest zbyt popularne w naszym kraju, dobrze jest popularyzować tę piękną formę religijności. To wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie pomoc wielu ludzi zwłaszcza pana Burmistrza Augustyna Ormantego, policjantów, strażaków, GPS Kalwaria, Grupy Apostolskiej, oraz Parafialnego Klubu Sportowego św. Józef, który był głównym organizatorem.