XIX Dni Papieskie to już historia, ale niewątpliwe pozostaną w naszej pamięci te wszystkie wydarzenia, które miały miejsce od 8 maja zakończone w sobotę 21 maja koncertem laureatów w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Każdego roku niniejsze wydarzenie spotyka się z olbrzymim zainteresowaniem dzieci i młodzieży całej okolicy nie inaczej było też w tym roku, wystarczy dodać, że w tegorocznych Dniach Papieskich udział wzięła rekordowa liczba uczestników – ponad 1.500, a rozdano 400 nagród.

Aula wypełniła się po brzegi przepełniona została radością i uśmiechami od najmłodszych po najstarszych, występowi nagrodzonej młodzieży i dzieci towarzyszyły całe rodziny. Występy laureatów jeszcze raz potwierdziły, że mamy w okolicy sporo talentów.

Podczas Gali Laureatów zaprezentowali się najlepsi i nagrodzeni w Konkursie Pieśni i Poezji Religijnej, od najmłodszych przedszkolaków aż po młodzież ze szkół średnich, nagrodzono też młodych wstępujących w konkurencjach sportowych i konkursie wiedzy.

Gala to też okazja do podziękowania i takich nie zabrakło, szczególnie dla organizatorów z Parafialnego Klubu Sportowego św. Józef, których bezinteresowna praca przyniosła wielkie owoce i mnóstwo radości dzieciom i ich rodzicom. To właśnie ich poświęcenie przyczyniło się do sukcesu kolejnych Dni Papieskich, bowiem każdy kto angażował się w organizacje robił to bezinteresownie i nie liczył na żadną zapłatę, nierzadko kosztem swojego zdrowia i wolnego czasu. Niemniej jednak widać było w tym zaangażowaniu ogromną radość i satysfakcje z owoców jakie się pojawiały. Organizatorzy również dziękują władzom gminnym i powiatowym, Centrum Kultury, Bibliotece, Seminarium oo. Bernardynów, i wielu organizacją i sponsorom którzy współpracowali w czasie trwania Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dlatego głęboko wierzymy, że Pan Bóg swoim błogosławieństwem wynagrodzi wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło +

Ks. Leszek Kaczmarczyk

DSC 0455

IMG 0625W sobotę 7 maja na Orliku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej piłki nożnej w ramach XIX Dni Papieskich. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodszej „Żak” pierwsze miejsce zajęli chłopcy ze Skawinek, a kategorii starszej „Orlik” na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy z Parafialnego Klubu Sportowego „Św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej. W sumie w dwóch kategoriach uczestniczyło ok. 120 młodych piłkarzy. W zawodach wzięły udział także drużyny z Brzeźnicy, Lanckorony, Paszkówki i Wadowic. Jak co roku organizatorem zawodów był Parafialny Klub Sportowy „Św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytaj więcej: Turniej Piłki Nożnej

Półmetek za nami. Minął już pierwszy tydzień XIX Dni Papieskich. Podczas pierwszych trzech dni w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności w Przeglądzie Pieśni Religijnej, Poezji Religijnej, oraz Muzyki Instrumentalnej. Komisje miały bardzo trudne zadanie, wyłonić najlepszych spośród bardzo licznej grupy młodych, utalentowanych artystów. Po długich obradach oceniającym udało się przyznać kolejne miejsca na podium oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Czytaj więcej: Półmetek XIX Dni Papieskich